SMA6861MZ LF2452
| Part Number | SMA6861MZ LF2452 |
| Manufacturer | Sanken |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC MOTOR DRIVER DC 3PH 24SIP |
SMA6861MZ LF2452 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | SMA6861MZ LF2452 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Sanken |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Full, Half-Bridge Drivers |
| Series | - |
| Output Configuration | Half Bridge (3) |
| Applications | AC Motors |
| Interface | Logic |
| Load Type | Inductive |
| Technology | Power MOSFET |
| Rds On (Typ) | - |
| Current - Output / Channel | 2A |
| Current - Peak Output | 3A |
| Voltage - Supply | 20V |
| Voltage - Load | 200V (Max) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Features | - |
| Fault Protection | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 24-SSIP Formed Leads |
| Supplier Device Package | 24-SIP, LF2452 |
Quick Inquiry
| In Stock | 273 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
