STCMB1TR
| Part Number | STCMB1TR |
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Category | Power Management ICs |
| Description | IC TM PFC RES CTLR 20SOIC |
STCMB1TR Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | STCMB1TR PCB Footprint and Symbol |
| Brand | STMicroelectronics |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | PFC (Power Factor Correction) |
| Series | - |
| Mode | Discontinuous (Transition) |
| Frequency - Switching | 500kHz |
| Current - Startup | - |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SO |
Quick Inquiry
| In Stock | 478 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
