T-P2-15-A1-CS10
Part Number
T-P2-15-A1-CS10
Manufacturer
Sensata-BEI Sensors
Category
Motion Sensors
Description
SENSOR INCLINOMETER 15DEG MODULE
T-P2-15-A1-CS10 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models T-P2-15-A1-CS10 PCB Footprint and Symbol
Brand Sensata-BEI Sensors
Product Line Sensors
Subcategory Inclinometers
Series T
Axis X, Y
Measuring Range ±15°
Sensitivity -
Bandwidth 10Hz
Voltage Rating 15V ~ 30V
Output Type Current
Interface Analog
Package / Case Module
Operating Temperature -40°C ~ 85°C