T58BB226M025C0100
| Part Number | T58BB226M025C0100 |
| Manufacturer | Vishay Sprague |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP TANT POLY 22UF 25V 1411 |
T58BB226M025C0100 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | T58BB226M025C0100 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay Sprague |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Tantalum Polymer Capacitors |
| Series | vPolyTan™ T58 |
| Capacitance | 22µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp | 1000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Lead Spacing | - |
| Manufacturer Size Code | BB |
| Ratings | - |
| Features | General Purpose |
Quick Inquiry
| In Stock | 5159 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
