T58MM226M6R3C0300
| Part Number | T58MM226M6R3C0300 |
| Manufacturer | Vishay Sprague |
| Category | Capacitors |
| Description | CAP TANT POLY 22UF 6.3V SMD |
T58MM226M6R3C0300 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | T58MM226M6R3C0300 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Vishay Sprague |
| Product Line | Passive Components |
| Subcategory | Tantalum Polymer Capacitors |
| Series | vPolyTan™ T58 |
| Capacitance | 22µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V |
| Type | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 300 mOhm |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Lifetime @ Temp | 1000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing | - |
| Manufacturer Size Code | MM |
| Ratings | - |
| Features | General Purpose |
Quick Inquiry
| In Stock | 105259 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
