TE0725-02-35-2C
Part Number
TE0725-02-35-2C
Manufacturer
Trenz Electronic GmbH
Category
Embedded Processors & Controllers
Description
IC MOD ARTIX-7 A35T 100MHZ 32MB
TE0725-02-35-2C Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TE0725-02-35-2C PCB Footprint and Symbol
Brand Trenz Electronic GmbH
Product Line Semiconductors
Subcategory Microcontroller, Microprocessor, FPGA Modules
Series TE0725
Module/Board Type FPGA Core
Core Processor Artix-7 A35T
Co-Processor -
Speed 100MHz
Flash Size 32MB
RAM Size -
Connector Type 50 Pin
Size / Dimension 2.87" x 1.38" (73mm x 35mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C