TS-701-HT-35
Part Number
TS-701-HT-35
Manufacturer
Schurter
Category
Circuit Protection
Description
CIR BRKR THRM 35A 250VAC 50VDC
TS-701-HT-35 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TS-701-HT-35 PCB Footprint and Symbol
Brand Schurter
Product Line Power
Subcategory Circuit Breakers
Series TS
Breaker Type Thermal
Current Rating (Amps) 35A
Voltage Rating - AC 250V
Voltage Rating - DC 50V