TS1004IT14T
| Part Number | TS1004IT14T |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14TSSOP |
TS1004IT14T Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TS1004IT14T PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Silicon Labs |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 4 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.0015V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 4kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 25pA |
| Voltage - Input Offset | 50µV |
| Current - Supply | 2.4µA |
| Current - Output / Channel | 1.5mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 0.65V ~ 2.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
Quick Inquiry
| In Stock | 214 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
