TS1102-25EG5
Part Number
TS1102-25EG5
Manufacturer
Silicon Labs
Category
Linear ICs
Description
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT SOT23-5
TS1102-25EG5 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TS1102-25EG5 PCB Footprint and Symbol
Brand Silicon Labs
Product Line Semiconductors
Subcategory Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series -
Amplifier Type Current Sense
Number of Circuits 1
Output Type -
Slew Rate -
Gain Bandwidth Product -
-3db Bandwidth 6kHz
Current - Input Bias -
Voltage - Input Offset 30µV
Current - Supply 680nA
Current - Output / Channel -
Voltage - Supply, Single/Dual (±) 2V ~ 25V
Operating Temperature -40°C ~ 105°C