TS12011ITD1022
| Part Number | TS12011ITD1022 |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Category | Linear ICs |
| Description | IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 10TDFN |
TS12011ITD1022 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TS12011ITD1022 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Silicon Labs |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Push-Pull |
| Slew Rate | 0.006V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 15kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 20nA |
| Voltage - Input Offset | 3.5mV |
| Current - Supply | 1.1µA |
| Current - Output / Channel | 500µA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 0.8V ~ 2.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-TDFN (2x2) |
Quick Inquiry
| In Stock | 183 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
