TS3002ITD822
| Part Number | TS3002ITD822 |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC OSCILLATOR/TIMER 1V 8TDFN |
TS3002ITD822 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TS3002ITD822 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Silicon Labs |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Programmable Timers and Oscillators |
| Series | NanoWatt Analog™ |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Count | - |
| Frequency | 5.2kHz ~ 290kHz |
| Voltage - Supply | 0.9V ~ 1.8V |
| Current - Supply | 3.6µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (2x2) |
| Mounting Type | Surface Mount |
Quick Inquiry
| In Stock | 438 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
