TS3003ITD1033
Part Number
TS3003ITD1033
Manufacturer
Silicon Labs
Category
Clock & Timer ICs
Description
IC OSCILLATOR/TIMER 10TDFN
TS3003ITD1033 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models TS3003ITD1033 PCB Footprint and Symbol
Brand Silicon Labs
Product Line Semiconductors
Subcategory Programmable Timers and Oscillators
Series NanoWatt Analog™
Type Oscillator, Silicon
Count -
Frequency 10kHz ~ 300kHz
Voltage - Supply 1.55V ~ 5.25V
Current - Supply 4.5µA
Operating Temperature -40°C ~ 85°C