TS3006ITD833
| Part Number | TS3006ITD833 |
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Category | Clock & Timer ICs |
| Description | IC OSCILLATOR/TIMER 8TDFN |
TS3006ITD833 Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | TS3006ITD833 PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Silicon Labs |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Programmable Timers and Oscillators |
| Series | NanoWatt Analog™ |
| Type | Oscillator, Silicon |
| Count | - |
| Frequency | 9kHz ~ 300kHz |
| Voltage - Supply | 1.55V ~ 5.25V |
| Current - Supply | 2.7µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-TDFN (3x3) |
| Mounting Type | Surface Mount |
Quick Inquiry
| In Stock | 373 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
