VS5-24V
| Part Number | VS5-24V |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works |
| Category | Power Management ICs |
| Description | RELAY DRIVE UNIT 24V |
VS5-24V Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | VS5-24V PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Panasonic Electric Works |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Full, Half-Bridge Drivers |
| Series | - |
| Output Configuration | Half Bridge |
| Applications | Relays |
| Interface | Logic |
| Load Type | Inductive |
| Technology | Bipolar |
| Rds On (Typ) | - |
| Current - Output / Channel | - |
| Current - Peak Output | - |
| Voltage - Supply | 4V ~ 30V |
| Voltage - Load | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C (TA) |
| Features | - |
| Fault Protection | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Module |
| Supplier Device Package | - |
Quick Inquiry
| In Stock | 219 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
