W31-X2M1G-25
Part Number
W31-X2M1G-25
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Category
Circuit Protection
Description
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 50VDC
W31-X2M1G-25 Specifications
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models W31-X2M1G-25 PCB Footprint and Symbol
Brand TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Product Line Power
Subcategory Circuit Breakers
Series W31
Breaker Type Thermal
Current Rating (Amps) 25A
Voltage Rating - AC 240V
Voltage Rating - DC 50V