Z16C3010VSG
| Part Number | Z16C3010VSG |
| Manufacturer | Zilog |
| Category | Interface ICs |
| Description | IC CONTROLLER CMOS 68PLCC |
Z16C3010VSG Specifications
| RoHS | No RoHS Information |
| EDA/CAD Models | Z16C3010VSG PCB Footprint and Symbol |
| Brand | Zilog |
| Product Line | Semiconductors |
| Subcategory | Controllers |
| Series | USC® |
| Protocol | - |
| Function | Controller |
| Interface | - |
| Standards | - |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Supply | 7mA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Package / Case | 68-LCC (J-Lead) |
| Supplier Device Package | 68-PLCC |
Quick Inquiry
| In Stock | 408 - More on Order |
| Quote Limit | No Limit |
| Lead-Time | To be Confirmed |
| Minimum | 1 |
Please fill out the form below. We will contact you as soon as possible.
Add to cart
You can first add the current product to the shopping cart and then make a one-time inquiry.
